Антивирус заштита за безбедна онлајн комуникација

Во времето во коешто живееме драстично се променија навиките на функционирање. Преку ноќ бевме принудени од корен да го смениме начинот на однесување и релативно брзо да се адаптираме на новите услови.

Дигитализацијата стана дел од нашето ново секојдневие и повеќето од нас веќе функционираат онлајн: работат непречено од дома, одржуваат виртуелни состаноци, видео конференции или обуки, се информираат, се едуцираат или едноставно комуницираат со своите најблиски.

Факт е дека со изборот на дигиталните решенија и современата технологија денес не постојат никакви ограничувања, комуникацијата продолжува непречено и безбедно, независно од далечината. Но, во услови кога сите функционираме преку јавна интернет мрежа, од исклучителна важност е секоја наша интеракција да биде безбедна и сигурна. Оттука, Panda DOME Advanced антивирус лиценцата во соработка со Македонски Телеком е совршена платформа којашто на сите корисници им овозможува заштита и поголема интернет безбедност.

Panda DOME Advanced платформата е решение за сите оние коишто секојдневно функционираат онлајн, при што ефикасно можат да го заштитат својот мобилен уред или домашниот компјутер од вируси, како и да управуваат со времето и содржините до кои пристапуваат во интернет просторот. Антивирус лиценцата е во траење од 90 дена, без дополнителен надоместок и може да се преземе од веб страницата: http://panda.telekom.mk.

Онлајн функционирањето на граѓаните и на бизнис корисниците со Panda DOME Advanced антивирус заштитата отсега ќе биде побезбедно и посигурно!Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Родителите на Игорче отишле надвор од градот за викендот па земале бебиситерка да го чува додека се вратат. Пред да си легне во кревет Игорче &иацуте; рекол бебиситерката:
- Мене...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, затворен е за сообраќај за сите видови на возила од 15.11.2020 до 01.04.2021. РАБОТИ НА ПАТ: ДТГ ЖИКОЛ...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...