Acrobat Adobe 9

Adobe Systems очекуваат да ја претстават својата нова верзија на Acrobat платформата и тоа во текот на летото, позната под името Adobe 9.

Adobe Acrobat е платформа за прегледување, креирање, манипулирање и менаџирање на фајлови во Adobe PDF формат.

Производителот ќе понуди неколку варијации на софтверот во зависност од оперативниот систем.
Корисниците на Mac ќе може да користат само професионална верзија додека Windows корисниците ќе имаат опција да бираат помеѓу стандардната и професионалната верзија.

Опцијата за креирање на формулари на електронски начин преку Acrobat, која досега беше привилегија на професионалниот корисник сега ќе биде застапена и во стандардната верзија.

Adobe исто така врши маркетирање на самостојна верзија позната под името Acrobat 3D која е наменета за архитекти, инжинери и CAD/CAM/CAE пазарот.
Acrobat 3D им овозможува на корисниците три-димензионалните дизајни да ги стават во PDF фајл.
Ова парче софтвер сега ќе биде вметнато во професионалниот пакет на Acrobat 9.

Покрај овие и други можности кои ќе ги нудат новите производи, Adobe има направено и значителни модификации на интерфејсот и зголемени можности за графичките корисници.

(Б.Т)Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...