Панталони со тастатура

Чудни изуми се белег на денешницава.

Дали некогаш сте помислиле на вградена тастатура во панталони?

Дизајнерот Erik De Nijs ги направи овие комјутерџиски панталони со вградена тастатура кои се поврзуваат со комјутерите преку Bluetooth.

Но, тастатурата не е се што поседуваат овие панталони.
Во нив се сместени и звучници во пределот на колената како и џеб наменет за чување на мал маус.

Иако чудни, не се исклучува можноста панталоните да бидат солидно прифатени од комјутерџиите.

Може само да му честитаме на дизајнерот но и да го запрашаме за етичкото однесување при користење на тастатурата особено во пределот кај курсерите.

(Б.Т)Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...