Спектакуларна глетка на Аурора Бореалис

Опсерваторијата на Аурора во Норвешка, објави неверојатно видео кое покажува какво искуство може да приреди поларната светлина. Природната светлина се појавува кога магнетосферата е доволно нарушена од сончевиот ветер.

Некои луѓе се толку воодушевени од оваа појава, што патуваат специјално на овие места само за да набљудуваат Аурора Бореалис.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
По тешка сообраќајна несреќа се буди мажот од кома.
- Да не сум во рајот?
- Не се уште си до мене, одговорила жена му.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Република Етиопија
1485.- Родена е шпанската принцеза Катарина...
1678.- Умре англискиот економист Вилијам V,...
1770. - Во Бон е роден, Лудвиг Ван Бетовен,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби