Да се покријам додека дојам? Во ред...

Доењето на јавно место е една од оние теми кои секогаш привлекуваат внимание. Додека едни сметаат дека е сосема нормално за една мајка да ги разголи градите и да го дои своето бебе, други се држат до тоа дека еден ваков интимен чин треба да биде изведен во приватност.Без разлика на тоа кое размислување го подржувате, сигурно нема да останете рамнодушни на реакцијата на една мајка, откако била замолена да се покрие додека дои.

Наместо да ја покрие градата и нејзиното 4 –месечно бебе, Мелани Дудли, реши да ја покрие својата глава во знак на бунт кон сите оние кои ги навредуваат жените кои решиле да дојат на јавно место. Постот од покриената Мелани досега има повеќе од 98 илјади коментари и 14 илјади коментари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби