ВИДЕО: Снимено НЛО над Попокатепетл

Неидентификуван летечки објект е забележан над кратерот на мексиканскиот вулкан Попокатепетл. На снимка, објавена од корисничката Кејт Мартин на Јутјуб, се гледа како нешто прелетува преку кратерот на вулканот.

На ова место ваквите појави се доста чести, сведочат локални жители кои често и ги снимаат НЛО-ата.

Блогерот Скот Воринг ги потврдува наводите и смета дека се работи, најверојатно, за „посетители од Вселената кои се заинтересирани да го проучат големиот вулкан“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Директорот на гробиштата го прашува чуварот:
- Добро бе, зошто се толку уморни гробарите денеска?
- Му умрела на некој човек таштата, па три пати ја вадеа на бис.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се...
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби