ВИДЕО: Брејкденс Чарлс во акција

Познато е дека наследникот на британската круна, принцот Чарлс, е љубител на танцувањето и дека подиумот за танц е негова природна средина, но најчесто сме го гледале како танцува на официјални случувања.Малкумина ја имале таа привилегија да го видат во поопуштено издание, а едно такво се случило далечната 1985 година. Неодамна на Youtube се појави снимка на која принцот ги покажува своите брејкденс вештини и тоа го прави сосема солидно.

Погледнете како изгледа кога наизглед сериозниот Чарлс ќе се опушти на забава.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби