Литванец сам се возел во Боинг 737 на лет за Италија

Литванецот Скирмантас Стримаитис периодов ги доби своите пет минути во светскиот печат, со тоа што е единствениот патник во Боингот 737-800 на лет од Вилнус за Италија.Стримаитис, кој летал од литванскиот главен град до Бергамо на скијање, бил сосем сам во авион што може да прими 188 патници. Освен него, во леталото биле уште само двајцата пилоти и петмината членови на екипажот.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Стримаитис изјавил дека летот, што траел малку подолго од два часа, бил „неповторливо искуство”.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби