Први фотографии од Нотр Дам по пожарот

Пожарот кој синоќа го зафати Нотр Дам со својата разорна моќ ја уништи главната кула на катедралата, а набрзо и целиот покрив. Повеќе од 400 пожарникари учествуваа во справувањето со огнената стихија, а еден од нив беше повреден.


Огнот конечно беше ставен под контрола околу 3 часот наутро. Во меѓувреме градските власти изјавија дека и покрај големата штета која што настана, конструкцијата на Нотр Дам е спасена.

Сопругот на актерката Селма Хајек, милијардерот Франсоа-Анри Пин, е прв од познатите личности кој ќе издвои 100 милиони евра за реконструкција на катедралата по пожарот. Како изгледа она што остана од неа погледнете во прилог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби