Ајфеловата кула повторно отворена од следната недела

Ајфеловата кула во Париз е предвидено повторно да биде отворена за јавноста од 25 јуни. Меѓутоа, лифтовите ќе бидат исклучени поради претпазливост од коронавирусот.Посетителите првата недела нема да може да одат погоре од вториот кат. А, до почетокот на јули ќе можат да се искачуваат на кулата само по скали, бидејќи лифтовите се сметаат за ризични за ширење на болеста.

Менаџерите на ова познато француски обележје се надеваат дека во текот на летото сѐ ќе се нормализира, а до тогаш, велат, ќе бидат преземени сите потребни превентивни мерки.

Исто така, сите посетители на возраст над 11 години ќе треба да носат заштитни маски, а ќе треба да се почитува и физичкото растојание.

Кулата беше три месеци затворена поради епидемијата, што е најдолг период по Втората светска војна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден ден се изгуби жената на поглаварот и ние ја најдовме. Тој ни даде да и се качиме по еднаш. Другиот ден се изгуби жената на врачот, ние ја најдовме и тој ни даде да и се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива по влажни патишта, а на некои повисоки места ина остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП „Македонија...
Верски календар
На денешен ден
1500.- Шпанскиот морепловец Висенте Ханес Пинсон...
1531.- Португалија ја зафати катастрофален...
1788.- Британски бродови со првите доселеници од...
1823.- Умре англискиот лекар Едвард Џенер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби