Огромна дупка се отвори во близина на болница во Неапол

Огромна дупка се отвори рано утрово на паркинг во болницата „Дел маре“ во Неапол, објавија италијанските медиуми.Засега нема информации за повредени лица. Евакуиран е одделот за Kовид, а во тек е истрага. Полицијата врши истрага што би можело да биде причина за создавање на оваа дупка, која „проголта“ неколку автомобили.

Провалијата е длабока околу 12 метри, а има две илјади квадратни метри, пишува весникот „Република“.

По инцидентот, кој утрово ги разбуди пациентите со голема бучава, болницата е евакуирана, а во нема има прекин на вода. Пожарникари се наоѓаат на местото на настанот и се обидуваат да ја обезбедат бездната од натамошно ширење.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби