Американка третпат во 3 години освојува 50.000 долари на лото

Некој игра игри на среќа цел живот и не добива ништо, а една жена од сојузната американска држава Мериленд по третпат во 3 години добива 50.000 долари на иста лотарија.Добитничката изјавила дека просто не може да верува дека и овојпат ја добила премијата.

– Едноставно не можев да поверувам, повторно!, изјавува 61-годишната жена.

Таа купила само два лоза во вредност од пет долари, па еден од нив ѝ ја донел наградата од 50.000 долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби