Хигиеничарка наплаќала пред тоалет во Штутгарт и незаконски заработила неколку илјади евра

Полицијата во Германија, поведе истрага против хигиеничарка која неовластено наплаќала користење на тоалетите на фестивалот „Канстатер фолксфест“ во Штутгарт. На тој начин таа од посетителите „заработила“ илјадници евра.-Жената ги терала луѓето да плаќаат за користење на инаку бесплатниот тоалет и со тоа заработила неколку илјади евра. Ова е недозволиво. Жената е уапсена и истрагата е во тек, соопшти полицијата.

Според порталот „Штутгартер-Накриштен“, жената е уапсена од полицајци во цивилна облека, и е осомничена за незаконска заработка.

Полицискиот оддел во Штутгарт на својата „Х“-страница објави и фотографија од заработката на хигиеничарката.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби