Не ја тепав, модриците и се од масажа

По физичкиот напад на Наташа Беквалац јавно се огласи и нејзиниот сопруг, обвинетиот Лука Лазукиќ кој вели дека вистината за нападот е поинаква од она што пејачката сака да го исценира пред јавноста и полицијата.

-Нападот беше врз мене. Прво агресивно будење, а потоа вербален напад. Физички ме нападна удирајќи ме по телото. Јас само ја тргнав од себе и се обидов да разговарам со неа, вели Лука.

Тој тврди дека Наташа немала повреди пред тој да излезе од домот, а оние кои ги пријавила во полицијата и се од антицелулитната масажа на која што била претходно.

Иако Блиц ги објави првите фотографии од Беквалац на кои се гледа дека таа има модринки по лицето, Лазукиќ е упорен во своето тврдење дека сама си ги нанела.

-Зошто да е невозможно? Јас не сум виновен, судот нека одлучи. Секако дека ќе се борам за вистината, не само за својата туку и за сите мажи кои го претрпеле ова од неа и кои работат по шаблон. Таа жена е подготвена на сè, додава Лука кој воедно вели и дека за целиот скандал дознал од медиумите и сè уште е во шок од тоа што му се случува.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби