Бремената Меган во неодолива црвено-виолетова комбинација

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, повторно блесна во свој стил за време на првата кралска должност која ја имаше заедно со принцот Хари.

Бремената Меган, која откри дека ќе се породи во април, носеше виолетов фустан од Babaton, во комбинација со капут од Sentaler и високи црвени потпетици.

Зборувајќи со присутните, кои дојдоа да ја видат познатата кралска двојка, војвотката додаде дека сè уште не знаат кој е полот на детето и дека би сакале да остане изненадување до самото породување.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби