Ријана, Мадона и Тејлор Свифт на листата најбогати самостојни претприемачи

Американските поп-ѕвезди Мадона, Ријана и Тејлор Свифт од неодамна се наоѓаат на листата најбогати самостојни претприемачи во САД, според списанието „Форбс“.Ријана се наоѓа на 33. место, со вкупно богатство од 600 милиони долари. Ова, делумно e благодарение и на нејзиниот модно-козметички бренд. Поп-ѕвездата е и заштитно лице на „Фондацијата Клара Лајонел“ којашто за време на корона-пандемијата досега собра над 22,5 милиони долари за добротворни цели.

Мадона е на 40. место со 550 милиони долари, а Тејлор Свифт е 62-ра и тежи 365 милиони долари.

На листата се наоѓаат и Селин Дион (455 милиони долари), Бијонсе (420 милиони долари), Барбра Стрејсенд (400 милиони долари), Џенифер Лопез (150 милиони долари) и Лејди Гага (150 милиони долари).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби