Хајди Клум на насловната на грчкото издание на „Вог“

Хајди Клум е ѕвезда на насловната страница на грчкото издание на „Вог“, каде што на три месеци пред 50-от роденден, германската манекенка го покажа своето лице речиси без шминка.Клум позира без градник во мини-здолниште во крем-боја и сандали за насловницата на светски познатото списание, којашто беше објавена вчера. На друга слика од истото издание, таа е во јакна и долна облека.

-Јииипппппииии... Добив две корици, напиша Хајди покрај фотографиите, заблагодарувајќи му се на списанието.Во интервјуто, Хајди изјави дека ѝ се допаѓа што сега има повеќе разновидност во манекенството.

- Во тоа време, сите модели изгледаа исто - имаа иста висина, исто слабо тело, иста коса... Денес се застапени многу различни типови на изглед. Лично, ми се допаѓа да имам работа како модел, иако стареам, додаде таа.

Топ-моделката ја пофали и својата ќерка Лени Клум и нејзината манекенска кариера што е во подем. Всушност, тинејџерката ги следи стапките на мајка ѝ во светот на модата и студира на колеџ во Њујорк.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е разлика меѓу падобран и кондом?
- Па, ако падобран се дупне, еден живот помалку. Ако кондом се дупне, еден живот повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби