Оземпик драма: Кој избега од домот на Гвинет Палтроу по инцидент со дијареа?!

Викенд забавата на холивудската актерка, Гвинет Палтроу, што се случуваше во нејзиниот дом во Хемптон, доби несакан пресврт, откако една позната личност завршила со дијареа поради популарниот лек за слабеење, оземпик.Која е ѕвездата која доживеа ваков срамен инцидент, сè уште останува непознато, но гласините велат дека личноста која требало да преспие во домот на Палтроу ја доживеала непријатната ситуација во кревет, по што од срам веднаш си заминала за Њујорк.

Приказната за инцидентот брзо се шири по целиот Хемптон, па сега сите се обидуваат да откријат кој би можел да биде мистериозниот гостин или гостинка.

Лекот, кој обично се користи за лекување на дијабетес, брзо стана познат како „најлошо чуваната тајна за слабеење“ во Холивуд, што им овозможува на луѓето брзо да ослабат.

Сепак, истиот има несакан ефект што влијае на еден од 10 корисници. Активната состојка на семаглутидот не само што предизвикува губење на тежината, туку предизвикува гастроколичен рефлекс, што може да доведе до експлозивна и неконтролирана дијареа.

Во последниве месеци, неколку познати личности признаа дека го користеле Оземпик, вклучувајќи ги Опра Винфри, Илон Маск, Шерон Озборн, Челзи Хендлер и Роби Вилијамс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби