ВИДЕО: Џеј Ло го има „лекот“

Латино дивата, Џенифер Лопез, повторно е актуелна на музичката сцена, овој пат со последниот сингл „Medicine“, инаку соработка со French Montana. Сосема очекувано, Џеј Ло ни подготви видео на кое не може да му се остане рамнодушен.Пејачката, која во јули оваа година треба да наполни 50 години, во дел од сцените на видеото ја предвидува иднината, ги покажува своите познати облини, а воедно и танцува на шипка, покажувајќи дека совршено ги совладала подготовките за нејзината последна филмска улога.

Само за потсетување, Лопез деновиве го снима „Hustlers“ каде што ќе ја гледаме во улогата на стриптизета.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби