Милевски: Играчите покажаа како треба да се игра за својата земја

Со натпреварот против Португалија, нашите фудбалери кои беа дел од ЕП во Полска до 21 година го завршија циклусот на натпревари во оваа возрасна категорија. Ова беше прва македонска фудбалска репрезентација која избори учество и настпуваше на едно Европско првенство. Шампионатот избраниците на селекторот Благоја Милевски го завршија со едно реми (2:2 со Србија) и два пораза (0:5 Шпанија и 2:4 Португалија).

- Голема благодарност за секој од фудбалерите. Тие покажаа како треба да се игра за својата земја. Македонија на ова Европско првенство дојде со намера да се надигрува со секој противник без разлика на името. И на последниот дуел бевме конкурентни. Брзо го загубивме Радески и моравме да менуваме. Односот на моите фудбалери е тоа што најмногу ми се допаѓа. Честитки за Португалија за победата, изјави Милевски.

Македонија шампионатот ќе го заврши пласирана од 10 – 12 место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...