Барселона ги прекина преговорите за трансферот на Нејмар

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона донесе одлука да ги прекине преговорите со Пари Сен-Жермен за евентуален трансферот на напаѓачот Нејмар, пренесува „Спорт ес“.Ова се објаснува со однесувањето на францускиот клуб кој наводно поставил неприфатливи услови. Останува да се види дали другиот заинтересиран клуб, Реал Мадрид ќе успее да се договори со ПСЖ за бразилскиот фудбалер.

Се очекува одлуката за трансфер на Нејмар да биде донесена пред крајот на оваа недела. Во сезоната 2018/19 година, 27-годишниот Бразилец одигра 28 натпревари за ПСЖ, постигна 23 голови и забележа 13 асистенции.

Парискиот клуб го купи Нејмар од Барселона во 2017 година за 222 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...