Азар: Во Англија, поразите не ги сфаќаат трагично како во Шпанија

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Еден Азар, кој е член на Реал Мадрид, во пресрет на почетокот на сезоната во Лигата на шампионите, кажа кои се разликите од играњето во Англија и Шпанија.

-Не очекував дека шест сезони ќе играм за Челзи, убаво ми беше и затоа останав толку долго, но знаев дека еден ден ќе заиграм за Реал. Од дете навивав за Реал, ми се исполни сонот да го облечам дресот на овој, за мене најголем клуб на светот. Можам да забележам дека во Шпанија, фановите се поголеми фанатици. Додека бев во Челзи, имаше разочарувања после поразите, но тоа не се сметаше за катастрофа. Во Мадрид е поинаку, вели Азар.

Дебито во ЛШ како играч на 13-кратниот европски првак, Азар ќе има вo среда, на гости кај Пари Сен Жермен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...