Не ми треба тренер кој треба да го убедувам

Сопственикот на италијанскиот фудбалски прволигаш Сампдорија, Масимо Фереро, продолжува да го бара наследникот на Еузебио Ди Франческо на тренерската позиција.Клубот од Џенова имаше обид да го ангажира Џенаро Гатузо, но ништо од соработката.

-Не ми треба тренер кого треба д аго убедувам. Барам личност која ќе има желба и ентузијазам да ја тренирам Сампдорија, рече Фереро.

Сампдорија по седум кола во Серија А е на последното (20. место) со само една победа и шест порази.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...