Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен агент.

– Се приклучам на клубот, кој треба да се врати на победничкиот пат, кој треба да ја ажурира историјата и да се бори против секого и сешто. Ова е единствениот начин да ја најдам потребната мотивација повторно да ве изненадам. Не станува збор само за избор на тим, туку има и други фактори што треба да се земат предвид, вклучително и интересите на моето семејство. Се гледаме наскоро во Италија, изјави Ибрахимовиќ.

За потсетување, италијанските медиумите претходно објавија дека интерес за шведскиот фудбалер покажуваат Наполи и Милан.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...