Солскјер продолжува да тврди дека Рашфорд нема да игра против Ливерпул

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер продолжува да тврди дека голманот на тимот, Маркус Рашфорд, ќе го пропушти неделното дерби, поради повреда на грбот што ја доби за време на дуелот со Вулверхемптон.

 

Претходно денес, во медиумите на Островот се појавија информации дека англискиот репрезентативец ќе се појави како стартер на „Енфилд“, дури и со помош на инјекции против болки.

– Мислам дека тој веројатно нема да биде подготвен. Ќе му дадеме максимум време. Уште 48 часа има, па ќе видиме, прокоментира Солскјаер.

Навивачите на Ливерпул, меѓутоа, се сомневаат во неговите зборови, бидејќи Норвежанецот изјави пред дербито дека Давид де Хеа ќе го пропушти натпреварот поради повреда, но голманот последователно започна како носител на „Олд Трафорд“ во единствениот дуел во кој досега тимот од Мерсисајд има изгубени бодови во Премиер Лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...