Чави: Подготвен сум да ја водам Барселона

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим.Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто Валверде, но тој не сакаше да го напушти својот клуб кон средината на сезоната.

– Мојот најголем сон е да станам тренер на Барселона. Сакам да се вратам во клубот за да успеам. Јас би сакал да ги имам сите услови да започнам од нула. Мојот тренерски персонал и јас се подготвуваме за тоа. Јас би сакал да можам да донесувам фудбалски одлуки во Барселона.

Опцијата за враќање во клубот по претседателските избори би била идеална. Во јануари, Барселона ми се обрати, но тогаш ниту околностите ниту времето не ми одговараа. Се надевам дека повторно ќе ме повикаат, нагласува Чави.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...