Лукаку се надева дека Интер ќе продолжи победнички во Лигата на Европа

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку е задоволен од пласманот во четвртфиналето од Лигата на Европа. Белгиецот постигна еден од двата гола во синоќешниот триумф над Хетафе во осминафиналето одиграно на неутрален терен, во германски Гелзенкирхен.– Беше тежок натпревар против тим кој игра агресивно. Но, игравме добро, одбраната направи добра работа, среќен сум што постигнав гол. Кристијан Ериксен исто така постигна важен гол, мора да продолжиме во ист дух, изјави Лукаку за „Скај Спорт Италија“.

Веќе размислувам за следниот натпревар. Тимот расте и важно е да продолжиме да се придржуваме кон овој менталитет, оваа желба да се подобри секој ден, додаде Лукаку.

Следен противник на Интер во ЛЕ ќе биде победникот од дуелот Глазгов Ренџерс – Баер Леверкузен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...