Санчез: Сакав да си заминам по првиот тренинг во Јунајтед

Фудбалерот на Интер, Алексис Санчез се сети на престојот во Манчестер Јунајтед и откри дека не бил особено среќен на „Олд Трафорд“.

Напаѓачот потпиша со „црвените ѓаволи“ во јануари 2018 година, по разделбата со Арсенал.

– Сфатив многу работи по мојот прв тренинг. Само што се вратив дома, го прашав мојот менаџер дали можеме да го откажеме договорот и да се вратиме во Арсенал. Не ми се допадна нешто, но веќе потпишав. Поминаа месеци и јас продолжив да се чувствувам исто. Не бевме обединет тим. Новинарите кажуваа што сакаа. Поранешните играчи исто така коментираа и немаа идеја што се случува во клубот. Навредливо е. Ние едноставно не бевме едно семејство во соблекувалната и тоа беше очигледно на теренот. Ако некој требаше да биде обвинет, тоа бев јас, изјави Чилеанецот.

Се чини дека Санчез конечно ја најде фудбалската среќа откако се врати во добра форма во Интер и потпиша постојан договор со „нероазурите“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...