Фабрегас го одигра 800. натпревар во кариерата

Фудбалерот на за врска на Монако, Цеск Фабрегас, денес прослави јубилеј – го одигра 800-от натпревар во својата кариера.Монако славеше победа над Нант со 2:1 во дуел од 3. коло во француската Лига 1.

Фабрегас низ својата богата кариера има 303 настапи за Арсенал, 151 во дресот на Барселона, 198 за Челси, 38 како играч на Монако, вклучувајќи го и денешниот меч. Шпанецот исто така одигра 110 натпревари за репрезентацијата на својата земја.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...