Меси со порака до Марадона: Сакам да закрепнеш што побрзо

Капитенот на Барселона, Лионел Меси му искажа поддршка на екс-играчот и тренер на аргентинската репрезентација Диего Марадона.Легендарниот Марадона ноќеска беше опериран за отстранување на хематом од главата.

-Диего, сите сили на светот се со тебе. Моето семејство и јас сакаме да бидеш подобро што е можно побрзо. Те гушкам од срце, напиша Меси на Инстаграм.

За време на операцијата на 60-годишниот Марадона, голем број негови приврзаници се собраа пред болницата во Буенос Аирес и му искажуваа поддршка.

Своевремено Марадона беше најдобар играч на светот, а според многумина, тој е и најдобар во историјата на фудбалот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...