Роналдо задоволен од Пирло

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо има намера да го заврши договорот со торинскиот клуб, кој истекува во летото 2022 година.

Триесет и петгодишниот Португалец е задоволен од својот нов тренер Андреа Пирло, пренесува „Тутоспорт“.

Роналдо е задоволен од својата позиција во тимот, па затоа сака да му помогне на Пирло да го освои трофејот во неговата прва година како шеф на стручниот штаб на Јувентус.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...