Реал нема да може да го купи Мбапе на лето

Реал Мадрид нема да може да го купи напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе на лето, информира „Ле Паризиен“.Како што е забележано, клубот има финансиски тешкотии поради пандемијата, што го прави невозможен трансферот на напаѓачот на француската репрезентација. Покрај тоа, Мбапе има и голема плата.

Претходно беше објавено дека Реал Мадрид го обнови интересот за 21-годишниот Французин. Договорот на фудбалерот со Парижаните важи до летото 2022 година.

Во сезоната 2020/21, Мбапе одигра осум натпревари за ПСЖ, постигна седум голови и исто толку асистенции. Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 180 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден ден се изгуби жената на поглаварот и ние ја најдовме. Тој ни даде да и се качиме по еднаш. Другиот ден се изгуби жената на врачот, ние ја најдовме и тој ни даде да и се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива по влажни патишта, а на некои повисоки места ина остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП „Македонија...
Верски календар
На денешен ден
1500.- Шпанскиот морепловец Висенте Ханес Пинсон...
1531.- Португалија ја зафати катастрофален...
1788.- Британски бродови со првите доселеници од...
1823.- Умре англискиот лекар Едвард Џенер,...