Гвардиола: Манчестер сити се обидува да победи на секој натпревар

Тренерот Манчестер сити, Пеп Гвардиола по триумфот над Бирмингем (3:0) во ФА Купот, рече дека неговите избраници на секој дуел одат не победа.– Првата задача е решена. Вклучивме голем број млади играчи и се пласиравме во следната рунда. Ако ја следите траекторијата на тимот по моето пристигнување, можете да видите дека на секој натпревар одиме на победа и не калкулираме. Ова е причината зошто сме во четврто финале во Лига Купот по ред, зошто го освоивме ФА Купот пред две сезони и бевме во полуфиналето минатата сезона, рече Гвардиола.

Во ФА купот Сити се пласира во 1/16 финалето, додека во Лига купот ќе игра во финалето против Тотенхем.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...