Тухел: Бев сигурен дека Челзи правилно ќе реагира по поразот од Вест Бром

Тренерот на Челзи, Томас Тухел се осврна на триумфот над Порто со 2:0 во првото четвртфинале во Лигата на шампионите.– Натпреварот против Порто беше тежок. Имаше доволно моменти кога имавме тешки периоди. Но, ние го прифативме. Тимот беше расположен и постигнавме одличен резултат. Бев сигурен дека тимот ќе реагира правилно на поразот од Вест Бром (2:5). Немав некои посебни грижи за ова. Бевме подготвени да дадеме одговор на теренот. Во фудбалот не може без пораз. Најважниот тест е да се вратиме на победите после нив.

Заедно постигнавме многу извонредни резултати, а потоа изгубивме заедно, по што – повторно заедно – реагиравме правилно на она што се случи. Така, се приближивме и почнавме повеќе да веруваме едни во други, рече Тухел.

Реваншот од пресметката Челзи – Порто е закажан за 13 април.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Отишол Трпе да купи таксени марки во трафика и ја прашува продавачката:
- Имате ли таксени марки од пет денари?
- Да!
- А колку чинат?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1514.- Умре италијанскиот архитект Донато...
1689.- Англискиот кралски пар Вилијам Трети...
1713.- Потпишан е Утрехтскиот мир меѓу...
1755.- Роден е англискиот хирург и палеонтолог...