Нејмар: Заслужив повеќе почитување

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Нејмар ги нападна своите критичари, порачувајќи дека заслужил повеќе почитување од навивачите и медиумите во својата земја.– Не знам што повеќе морам да направам во овој дрес за навивачите да ме почитуваат, изјави 29-годишната бразилска ѕвезда.

Напаѓачот на францускиот гигант ПСЖ беше стрелец и асистент во вчерашната победа над Перу од 2-0 во мундијалските квалификации, но повторно беше цел на бројни критики.

Навивачите му замеруваат на Нејмар на неговиот раскошен стил на живот, однесувањето на теренот, бројните кавги со противничките играчи, а сметаат и дека има вишок килограми.

– Тоа веќе не е нормално. Понекогаш дури не сакам да давам интервјуа, но во важни моменти ја преземам својата одговорност и ја извршувам својата должност, рече Нејмар, кој во бразилскиот дрес во 113 настапи постигна 69 голови.

За да ги замолчи критичарите, кои ја напаѓаат негова тежина, Нејмар минатата недела при прославувањето на голот што го постигна против Чиле го подобна дресот, покажувајќи го својот стомак пред камерите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...