Манчестер јунајтед сака да се раздели со Марсијал

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Антони Марсијал, може да го напушти клубот, пренесува „Еуроспорт“.Според изворот, раководството на клубот ги поканило застапниците на 25-годишниот Французин да најдат нов клуб за играчот.

Во исто време, самиот фудбалер би сакал да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Манчестер јунајтед има намера да заработи 45 милиони евра од продажбата на Марсијал.

Минатата сезона Марсијал одигра 36 натпревари на кои постигна седум гола и оствари девет асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...