Вајналдум: Не сум среќен во ПСЖ

Холандскиот фудбалски репрезентативец Џорџињо Вајналдум им откри на домашните новинари по вчерашниот натпревар против Гибралтар во рамки на мундијалските квалификации дека состојбата во ПСЖ е драстично поинаква од таа што ја замислувал кога летово дојде како големо засилување од редовите на Ливерпул.Холанѓанецот не е во прв план во ПСЖ и претежно влегува во игра од клупата за резерви во завршните минути од натпреварите.

– Не можам да речам дека сум целосно среќен во ПСЖ. Состојбата не е онаква каква што ја замислував и каква што посакувам да биде. Но, тоа е фудбалот. Морам да се соочам со тоа и да продолжам да се борам за своето место, им изјави Вајналдум на холандските новинари.

– Секогаш сум бил физички максимално подготвен. Никогаш не сум имал проблеми поради згуснатиот распоред или честото играње. Меѓутоа, во ПСЖ ме дочека поинаква реалност, додаде Вајналдум.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
48. п.н.е.- Римскиот војвода и државник Гнеј...
1066.- Норманскиот војвода Вилијам, иден...
1465 или 1466.- Роден е Ротердамски Еразмо...
1492.- На првото патување преку Атлантикот, во...