Меси и Рамос сè уште не станале пријатели во ПСЖ

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Серхио Рамос сè уште немаат воспоставено пријателски однос, пишува „Л’Екип“.Според францускиот весник, играчите не можат да ги заборават 10-те години соочување во шпанското Класико. Рамос играше за Реал Мадрид од 2005 до 2021 година, Меси играше за Барселона од 2003 до 2021 година.

Триесет и петгодишниот Рамос му се приклучи на ПСЖ во јули 2021 година. Една година помладиот Меси му се приклучи на францускиот клуб во август истата година. Договорите на фудбалерите важат до јуни 2023 година.

Аргентинскиот напаѓач одигра осум натпревари во сезоната 2021/22 и постигна четири гола, додека Рамос нема ниту еден настап за ПСЖ поради повреда.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...