Шпански медиуми: Димитриевски пред трансфер во Барселона во јануари

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона е заинтересиран да го доведе во своите редови голманот на македонската фудбалска репрезентација Столе Димитриевски, јавија денеска локалните медиуми.Според шпанската телевизиска програма „Ел Чирингито“, специјализирана за следење на Ла Лига со посебен акцент на случувањата во Барселона и Реал Мадрид, каталонскиот клуб сака да потпише договор со Димитриевски веќе во јануарскиот преоден рок.

Македонскиот голман сезонава е незаменлив на голот на мадридски Рајо Ваљекано, со кого има важечки договор до летото 2024 година.

Рајо Ваљекано сезонава се врати во прволигашката конкуренција во Ла Лига и е меѓу најпријатните изненадувања во шпанското првенство со 30 бодови по 18 кола, четвртопласиран на табелата на место кое води во Лигата на шампиони.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...