Лукаку им се извини на навивачите на Челзи за контроверзното интервју

Напаѓачот на Челзи, Ромелу Лукаку, се извини за интервјуто за италијанскиот печат, во кое го изрази своето незадоволство од ситуацијата во клубот.Конфликтот меѓу Лукаку и Челзи е решен. Но, Белгиецот стана лик непосакуван кај навивачите на „сините“.

– Сакам да им кажам на навивачите дека се извинувам за вознемиреноста што ја предизвикав. Знаете за мојата наклонетост кон клубот уште од мали нозе. Се разбира, разбирам дека сте вознемирени. Секако, сега морам да дадам се од себе за да ја вратам вашата доверба и ќе дадам сè од себе да ја докажам мојата лојалност кон клубот. Ќе работам напорно на тренинзите и на натпреварите, давајќи ги сите сили за победа. Дополнително, им се извинувам на тренерот, партнерите, раководството на клубот, бидејќи мислам дека моите коментари беа ненавремени. Би сакал да одам напред и да направам сè за да почнеме да победуваме во натпревари и да играм најдобро од себе, рече Лукаку во видеото објавено на официјалната веб-страница на клубот.

Претходно, фудбалерот го пропушти натпреварот со Ливерпул (2:2). Тој не беше вклучен во составот со одлука на тренерот Томас Тухел по неговото контроверзно интервју за италијанскиот печат. Белгиецот изјави дека е незадоволен од играта на Челзи и методите на Тухел, а најави и желба да се врати во Интер.

По натпреварот, тренерот рече дека ќе ја разбере ситуацијата и истакна дека играчот може да се врати во тимот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ја оставил Трпе жената во Струга и
отишол на печалба во Минхен.За брзо
време направил многу пари,па ја викнал
жена си да дојде кај него во Германија.
Доаѓа Трпана и шетаат тие...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1672.- Во Москва е роден Петар Први Алексеевич...
1781.- Роден е Џорџ Стовенсон, англиски инженер...
1870.- Умре Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1972.- Американските бомбардери ги нападнаа...