Анчелоти во Жезус гледа алтернатива за Мбапе

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти, стапил во контакт со напаѓачот на Манчестер сити, Габриел Жесус и рекол дека е заинтересиран за негова преселба во мадридскиот клуб, пренесува „GOAL Brasil“.Според изворот, Анчелоти го смета 25-годишниот Бразилец како алтернатива на напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе, кој одби да се пресели во Реал Мадрид и го продолжи договорот со францускиот клуб.

Забележано е дека Жезус би сакал да се пресели во мадридскиот клуб и не планира да остане во Манчестер сити, како што објави главниот тренер Хосеп Гвардиола.

Во исто време англискиот клуб сака да добие 60 милиони во случај на негов трансфер.

Жезус сезоната 2021/22 постигна 13 гола и забележа 11 асистенции на 41 натпревар за Манчестер сити во сите натпреварувања. Договорот на напаѓачот со англискиот клуб е до 30 јуни 2023 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...