Роналдо побара засилувања како услов да остане во Јунјатед

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација Кристијано Роналдо најави дека ќе го напушти Манчестер јунајтед доколку раководството на премиерлигашот не донесе сериозни засилувања во летниот преоден рок, јавија денеска британските медиуми.Според весникот „Дејли мејл“, Роналдо е незадоволен од работата на клупското раководство и нивната стратегија во делот на трансферите.

– Ливерпул го донесе Дарвин Нуњез, а Манчестер сити се засили со Ерлинг Халанд. Се шпекулира дека Јунјатед би можел да потпише со Френки де Јонг, Јуриен Тингер … но засега нема ништо од тоа. Роналдо им поставил ултиматум на клупските челници. Сака да види нови играчи во тимот или во спротивно ќе замине од Јунајтед, пишува лондонскиот весник.

Претходно неколку шпански медиуми објавија дека Роналдо би можел кариерата да ја продолжи во минхенски Баерн, доколку полскиот напаѓач Роберт Левандовски, сепак, замине од бундеслигашот и ја засили Барселона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...