Реал подготвен да му даде последна шанса на Еден Азар

Реал Мадрид е подготвен да му даде можност на Еден Азар да блесне во новата сезона, пренесува „Marca“.

Според шпанскиот спортски весник, клубот се надева дека Белгиецот ќе биде подготвен да игра на која било позиција.

Фудбалерот одигра вкупно 66 натпревари за клубот, постигнувајќи шест гола и 10 асистенции. За целото време поминато во мадридскиот клуб, Азар доби 16 повреди.

Самиот играч од средниот ред сака да остане во Реал Мадрид и да се бори за место во стартниот состав на шпанскиот и европски шампион.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...