Манчестер јунајтед му понуди 40 милиони евра на Ајакс за Лисандро

Манчестер јунајтед работи на трансфер за дефанзивецот на Ајакс, Лисандро Мартинез.Некои медиуми на Островот веќе шпекулираат со сума од 40 милиони евра која англискиот клуб ја понудил за аргентинскиот репрезентативец.

Слична сума за фудбалерот понуди и Арсенал. Лисандро беше пријавен дека е проценет на 45-50 милиони фунти (52-57 милиони евра) од Ајакс.

Дваесет и четиригодишниот Мартинез е сестран фудбалер. Може да игра во средниот ред, во дефанзива, како и на страничната лева позиција. Лисандро минатата сезона одигра 36 настапи за Ајакс во сите натпреварувања и постигна еден гол.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...