Клуб од Саудиска Арабија му нуди рекорден договор на Роналдо

Напаѓачот на Манчестер јунајтед и португалски репрезентативец Кристијано Роналдо би можел кариерата да ја продолжи во засега неименуван клуб од Саудиска Арабија, а целиот трансфер би бил вреден 300 милиони евра, го пренесува денеска шпанскиот весник „АС“ пишувањето на дел од португалските медиуми.

Роналдо изрази желба да го напушти Манчестер јунајтед бидејќи е незадоволен од состојбата во премиерлигашот.

Португалецот не се појави на почетокот на подготовките на клубот од „Олд Трафорд“, а не отпатува ниту со Манчестер јунајтед на турнејата во Азија.

„АС“ пренесува дека добил потврда оти неименуван клуб од Саудиска Арабија е заинтересиран за Роналдо.

Од вкупниот трансфер од 300 милиони евра, според медиумите, на Роналдо му е понуден двегодишен договор вреден 250 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...