Санчез потпиша за ПСЖ

Португалскиот играч за врска Ренато Санчез (24) ги напушти редовите на Лил и кариерата ќе ја продолжи во францускиот првак ПСЖ, објави клубот од Париз.Санчез потпиша договор до 2027 година, а вредноста на трансферот се проценува на десет милиони евра.

– Сигурен сум дека го направив вистинскиот избор, изјави Санчез за клупскиот сајт на ПСЖ.

– Го избрав ПСЖ бидејќи мислам дека е најдобриот проект за мене. Останувањето во Франција ми беше важно, бидејќи веќе ја познавам оваа лига, додаде португалскиот фудбалер, кој изминатите три сезони настапуваше за Лил.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...