Мурињо го објасни смеењето со Дибала по замената на Аргентинецот

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, зборуваше за дијалогот со напаѓачот Пауло Дибала по замената на натпреварот од 4. коло на Италијанското првенство против Монца (3:0).Откако го замени Аргентинецот, Мурињо му пријде и почнаа да се смеат.

– Минатата сезона, кога за Јувентус играше овде, на Олимпико и беше сменет, му пријдов и му реков: „Многу си добар, момче“. И денес му го кажав истото. Се насмеавме затоа што и двајцата се сетивме на тој момент. Честопати има таленти кои се изолирани во тимот, но Пауло е голем талент кој игра со и за тимот. И покрај тоа што не е изграден да игра во одбрана, тој помага и таму, го цитира „ДАЗН“ Мурињо.

Дибала на мечот со Монца постигна два погодоци.

Рома е лидер во италијанската лига со 10 бода. Во следното коло Римјаните ќе играат на гости кај Удинезе на 4 септември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...