Шчесни: Се обложив во 100 евра со Меси дека нема да досудат пенал

Полскиот голман Војчех Шчесни изјави дека загубил облог 100 евра од Лионел Меси. Во 35. минута, главниот судија Дани Маккели, откако гледаше видео реприза, досуди пенал затоа што голманот на полската репрезентација го закачи со рака напаѓачот на аргентинската селекција во лице при една интервенција во воздух.

– Дали разговаравте со Меси по натпреварот?

– Не, разговаравме пред пеналот. Реков: „Се обложувам во 100 евра дека судијата нема да досуди пенал. Така го загубив облогот од Меси. Не знам дали ова е дозволено на Светското првенство. Можеби ќе бидам казнет. Но не ми е гајле. И нема да му платам! Нему не му е грижа, па ми се вратија 100-те евра, низ смеа изјави голманот на Полска и Јувентус.

Полска успеа да се пласира во плејофот на Светското првенство, иако синоќа загуби од Аргентина со 2:0.

Во осминафиналето Полска ќе игра со Франција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...