Реал понуди 60 милиони евра за 16-годишниот Ендрик

Реал Мадрид разговарал со Палмеирас за трансфер на 16-годишниот напаѓач Ендрик, објави Фабрицио Романо.Клубот од Мадрид за фудбалерот понуди 60 милиони евра, вклучувајќи бонуси. Според Новинарот Романо, преговорите меѓу двете страни се во тек.

За Ендрик се заинтересирани и Челзи, ПСЖ и Барселона. Фудбалерот ќе може да се пресели во европските лиги на 18 години.

Клубот од Мадрид е подготвен да го одбие трансферот на напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд во 2024 година за да го добие талентираниот бразилскиот напаѓач.

Во тековната сезона Ендрик одигра 16 натпревари за Палмеирас во сите натпреварувања, постигнувајќи девет голови и една асистенција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1478.- Роден е Томас Мор, англиски хуманист,...
1792.- Австрија и Прусија склучија сојуз против...
1812.- Роден е Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1863.- На британскиот воен брод „Орфеј“, кој...