Ибрахимовиќ: Францускиот фудбал го подигнав на светско ниво

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ откри што мисли за времето кога играше во француската лига.-Ја сакам Франција, поминав четири години таму и го подигнав францускиот фудбал на светско ниво. Ова не е ароганција, ова е самодоверба, го цитира Ибрахимовиќ „Фудбал Италија“.

Тој исто така зборуваше за неговиот став кон фактот дека францускиот тим не го освои Светското првенство во Катар пред еден месец.

Не сум загрижен за тоа, Франција дефинитивно ќе освои уште едно Светско првенство, но овој пат бев сигурен дека Аргентина ќе победи, додаде играчот.

Ибрахимовиќ играше за ПСЖ од 2012 до 2016 година. Како дел од тимот, тој стана четирикратен француски шампион, двократен победник на Купот на Франција, три пати го освои Суперкупот и францускиот Лига куп.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на книжевните преведувачи
- Светски ден на глувите
1846.- Американскиот стоматолог Вилијам Мортон...
1882.- Роден е германскиот физичар Ханс Вихелм...